Artur Szpilka vs Mike Mollo

Od czasu pojawienia się Szpilki w boksie zawodowym nie możemy narzekać na brak emocji. Szpilka jest medialny i nie brakuje mu talentu. Zawodnik z Wieliczki daje publice to co  jest dla niej najbardziej interesujące czyli emocje przed, w trakcie i często także po walce. Artur jest pyskaty, buńczuczny, barwny i jak się wydaje, zdeterminowany by szybko osiągnąć sukces.

Trzeba przyznać, że kariera Szpili rozwija się od czasu wyjścia z więzienia modelowo. Po kilku łatwiejszych walkach był Jameel McCline w dwunastej, a teraz Mike Mollo w trzynastej walce. Trzeba przyznać, że to jak na polskie realia bardzo dobre nazwiska i szybkie tempo.

Wydaje się, że dzisiejszy rywal będzie mniejszym wyzwaniem niż potężny McCline, którego w czerwcu Artur wypunktował na pełnym dystansie. Kilka lat temu Amerykanie walczyli ze sobą, i po nudnej walce zwycięzcą był właśnie McCline. Na niekorzyść Mollo przemawia również długa przerwa od boksowania, więc jego wyczucie ringu, timing i pewność w czasie walki mogą być pewną niewiadomą.

Szpilka pomimo ponad 7 miesięcznej przerwy nie próżnował. Z materiałów video, które widziałem widać próby obudzenia do aktywności prawej ręki, podejmowane przez trenera Fiodora Łapina. W walce z McClinem Artur używał jej sporadycznie, zazwyczaj wchodząc do ataku bezpośrednim lewym prostym. Było też mało kombinacji, Szpilka z Łapinem to wiedzą i najprawdopodobniej właśnie nad tymi elementami pracowali w ostatnim półroczu.

Z urywek, które widziałem Mike Mollo nie prezentował się jako wielkie zagrożenie. Stosunkowo wolny na nogach, człapiący Mollo ze swoimi sparingpartnerami prezentował ciągłą presję, o którą z dobrze poruszającym się na nogach Szpilką będzie mu ciężko. Jeżeli Artur nie będzie cofał się w linii prostej, to nie powinien mieć większego problemu z trzymaniem Mollo w bezpiecznym dystansie i celnym kontrowaniu go.

Pojedynek Szpilki z Mollo będzie można obejrzeć około 5 nad ranem w telewizji Polsat. Jeżeli ktoś z Was nie ma dostępu do tv, to linki do transmisji znaleźć można pod poniższym odnośnikiem:

Artur Szpilka vs Mike Mollo livestream